۰

حساب کاربری قدیمی ساتوشی ناکاموتو پستی منتشر کرد: نور !

یک حساب کاربری در شبکه جهانی بنیاد P2P که زمانی منتسب به ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین (BTC) بود، روز گذشته ۲۹ نوامبر یک پست یک کلمه ای برای به‌روزرسانی وضعیت (status) خود در این وب‌سایت منتشر کرد.

در این به روزرسانی حساب ساتوشی ناکاموتو تنها یک کلمه نوشته و آن کلمه نور (nour) است.

حساب کاربری قدیمی ساتوشی ناکاموتو پستی منتشر کرد: نور !

در حالی که این حساب کاربری به آدرس ایمیل قدیمی ناکاموتو (satoshin@gmx.com) مرتبط بوده ( همان آدرسی که گفته می‌شود، یکی از مقالات اولیه بیت کوین را در سال ۲۰۰۹ در وب‌سایت P2P آپلود کرده است.) گفته می‌شد چنین ایمیلی در نوامبر ۲۰۱۴، یعنی ۴ سال بعد از کناره‌گیری وی از فعالیت آنلاین قابل‌ردیابی، هک شده است.

معنی نور (nour) چیست؟

معنی و مفهوم به‌روزرسانی دیروز، که تنها شامل کلمه نور (nour) بوده و در میان نشانه‌های نقل‌قول نوشته شده بود، به‌سادگی قابل رمزگشایی نیست. نتایج برتر نشان داده شده در جستجوی گوگل، به urbandictionary.com هدایتمان کرد که کلمه «nour» را بدین‌صورت تعریف کرده است:

مهربان، دلسوز و دوست‌داشتنی‌ترین شخصی که خواهید دید. بسیار باهوش، بامزه و حساس. کمی سردرگم بوده و هنوز به دنبال چیزی است که از زندگی می‌خواهد و در پی نحوه به‌دست آوردن آن است. لجباز بوده و تمایلی به قبول نصیحت دیگران ندارد. وقتی‌که لبخند می‌زند، باعث می‌شود همه مشکلاتتان را فراموش کنید. آغوش او به شما اطمینانی خواهد داد که قبلاً هرگز حس نکرده‌اید و نخواهید کرد.

یکی دیگر از احتمالات این است که کلمه نور، ترجمه ای عربی از واژه روشنایی یا آتش، در زبان عبری باستان (נור) و زبان آرامی (נורא) باشد. در مورد آخر، این کلمه در فرایندی به نام Haggadah استفاده می‌شود که خود این عبارت برای تنظیم ترتیب مراسم جشن عید فصح یهودی است.

علاوه بر کلمه چهار حرفی مرموز، حساب کاربری منتسب به ساتوشی ناکاموتو، کاربری با نام واگنر تاماناها (Wagner Tamanaha) را به لیست دوستان خود اضافه نموده است که پروفایل این شخص نشان می‌دهد که او ساکن شهر سائوپائولوی برزیل است. تاماناها، افزوده شدن خود به لیست دوستان ناکاموتو را تأیید کرده و امروز در توییتی به زبان پرتغالی، گفته است که به نظر می‌رسد ساتوشی دوباره ظاهرشده و مرا موردبررسی قرار داده است.

پستی که در صفحه فیسبوک تاماناها به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که وی در حال حاضر در انجمن بلاک چین و ارزهای دیجیتال برزیل فعال بوده و وبلاگش در سایت بلاگ‌اسپات حاوی پستی با عنوان «شبکه‌های اجتماعی در انقلاب بلاک چین با رسانه ارزهای دیجیتال استیمیت (Steemit) پیوند خواهد خورد» است که در نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شده است.

حساب کاربری قدیمی ساتوشی ناکاموتو پستی منتشر کرد: نور !

ناپدید شدن ناگهانی ناکاموتو در اواخر سال ۲۰۱۰ افسانه‌ای را پدید آورد که به اندازه ارز دیجیتالی که او (یا آنها) در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ با انتشار وایت پیپر بیت کوین به وجود آورده بودند، مشهور شد. نام کوچک مخترع بیت کوین یعنی ساتوشی نیز برای نام‌گذاری کوچک‌ترین واحد غیرقابل تقسیم این ارز دیجیتال (یک بر صد میلیونیوم بیت کوین) مورداستفاده قرار گرفته است.

کریگ رایت، چهره بحث‌برانگیزی که بنا به ادعای خودش ناکاموتوست، اخیراً به خاطر هاردفورک بیت کوین کش (BCH) که در اواسط ماه نوامبر به وقوع پیوست، در کانون توجهات جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. یکی از انشعابات این هاردفورک منجر به ایجاد پروتکل تحت حمایت رایت و توکن آن یعنی بیت کوین اس.وی (BSV) شد (هاردفورکی که خود حاصل هاردفورکی بنام بیت کوین کش است که از بیت کوین منشعب شده است).

حساب کاربری قدیمی ساتوشی ناکاموتو پستی منتشر کرد: نور !

دیوید کلایمن

جف گارزیک، یکی از پیش‌گامان بیت کوین که بنا بر گفته‌ها سومین مشارکت‌کننده بزرگ در کدنویسی بیت کوین و یکی از همکاران کلیدی ناکاموتو بود، اخیراً تئوری خود را درباره «دیوید کلایمن» برنامه نویس اهل فلوریدا مطرح کرد که به‌احتمال زیاد، وی مغز متفکر بیت کوین بوده است.

منبع : cointelegraph

رفتن به منبع
Author: نیما جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *