۰

«انتقامجویان: جنگ بی نهایت» در دومین هفته اکران هم رکوردشکنی کرد

استقبال گسترده سینماروهای دنیا از فیلم جدید «انتقامجویان» رکورد جدیدی را به فهرست افتخارات اخیر این فیلم ابرقهرمانی اضافه کرد. «جنگ بی نهایت» با کسب مجموعا ۲۷۵ میلیون دلار در گیشه دنیا، رکورددار فروش دومین هفته اکران در تمام دوران‌ها شد. پیش از این، فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» دیگر محصول ۲۰۱۸ مارول با ۱۱۱.۶ میلیون دلار فروش هفته دوم رکورددار گیشه امریکا بود. همزمان، سه محصول جدید شامل دو کمدی و یک فیلم مهیج از جمعه روی پرده رفتند و به فهرست ده فیلم پرفروش آخر هفته راه یافتند.

«جنگ بی‌نهایت» ساخته جدید برادران روسو (جو و آنتونی روسو) با نمایش در بیش از ۴۴۰ سالن سینما در سراسر ایالات متحده و کانادا موفق شد در دومین هفته اکرانش بیش از ۱۱۲ میلیون دلار به فروش داخلی خود اضافه کند. نکته جالب این‌که تا امروز تنها پنج فیلم در دومین هفته اکران‌شان به فروش بالای صد میلیون دست یافته‌اند.

کل فروش این فیلم ۱۵۶ دقیقه‌ای بعد از دو هفته اکران در گیشه امریکا به بیش از ۴۵۰ میلیون دلار رسیده است. نوزدهمین فیلم «جهان سینمایی مارول» همزمان در سینماهای خارج از امریکا موفق به کسب ۱۶۲.۶ میلیون دلار درآمد شد و برای دومین هفته پیاپی در صدر جدول پرفروش‌های گیشه دنیا قرار گرفت.

محصول جدید مارول و دیزنی در حالی با زنجیره‌ای از موفقیت‌های پی در پی و فراتر از انتظار روبه‌رو شده که هنوز در سینماهای چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمای جهان اکران نشده است. این فیلم بعد از ۱۱ روز اکران وارد باشگاه میلیاردی‌ها شد و رکورد میلیاردی شدن در کم‌ترین مدت زمان را زد.

اصلی‌ترین رقیب «انتقامجویان»، کمدی عاشقانه «از کشتی افتاده» (Overboard) یکی از سه فیلمی بود که از جمعه گذشته (چهارم مه) اکران شد و با ۱۴ میلیون دلار فروش افتتاحیه در رده دوم جدول فروش قرار گرفت. این کمدی بازسازی نسخه ۱۹۸۷ فیلمی از گری مارشال است که با بازی کرت راسل و گلدی هاون مقابل دوربین رفته بود. در مجموع، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد تماشاگران عادی (۷۶ درصد) بیش‌تر از منتقدان (۳۰ درصد در راتن تومیتوز) فیلم را پسندیده‌اند. خط داستانی فیلم درباره صاحب ثروتمند و ننر قایقی تفریحی است که از عرشه کشتی‌اش به دریا می‌افتد و طعمه انتقام کارمند قبلی‌اش می‌شود.

فیلم ترسناک «یک جای ساکت» هم تنها با یک پله سقوط در پنجمین هفته اکرانش رتبه سوم جدول فروش را به خود اختصاص داد و در پایان تعطیلات آخر هفته موفق به کسب ۷.۵ میلیون دلار درآمد شد. کل فروش خیره‌کننده این محصول کم‌هزینه موفق به کارگردانی جان کرازینسکی و بازی خودش و همسرش امیلی بلانت به مرز ۱۶۰ میلیون دلار در گیشه امریکا نزدیک شده است.

فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» هم بعد از ۱۲ هفته اکران در سینماهای امریکا و نمایش در بیش از ۱۶۰۰ سالن در سه روز گذشته بیش از سه میلیون دلار درآمد کسب کرد و هفتمین فیلم پرفروش گیشه آخر هفته شد. تا امروز، کل فروش داخلی این فیلم به بیش از ۶۹۳ میلیون دلار رسیده است.

همزمان، فیلم جدید شارلیز ترون به نام «تالی» (Tully) از جمعه روی پرده رفت و با اختلافی جزئی نسبت به «پلنگ سیاه» در رده ششم جدول فروش ایستاد. این درام کمدی به کارگردانی جیسن رایتمن و نویسندگی دایابلو کدی، واکنش مثبت ۸۹ درصد از منتقدانی را که در نظرسنجی سایت راتن تومیتوز شرکت کرده‌اند، به دنبال داشته است.

همچنین فیلم مهیج «سامری بد» (Bad Samaritan) به عنوان جدیدترین فیلم گیشه به جمع ده فیلم پرفروش آخر هفته راه یافت و در سه روز نخست افتتاحیه موفق به کسب ۱.۶ میلیون دلار درآمد شد.

به خاطر فروش خیره‌کننده «انتقامجویان» و استقبال ادامه‌دار سینماروها از این فیلم ابرقهرمانی، کل درآمد گیشه امریکا در مقایسه با پارسال همین موقع بیش از پنج درصد رشد داشته است.

منبع: ورایتی

فروش آخر هفته فیلم‌های روی پرده (امریکای شمالی) / ۶-۴ مه ۲۰۱۸

رتبه  عنوان فیلم  فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار) تعداد سالن کل فروش (میلیون دلار) بودجه ساخت (میلیون دلار) هفته اکران
۱ انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت ۱۱۲.۴ ۴۴۷۴ ۴۵۰.۸ ۲
۲ از کشتی افتاده ۱۴.۷ ۱۶۲۳ ۱۴.۷ ۱
۳ یک جای ساکت ۷.۶ ۳۴۱۳ ۱۵۹.۸ ۱۷ ۵
۴ احساس می‌کنم خوشگلم ۴.۹ ۳۲۳۲ ۳۷.۷ ۳۲ ۳
۵ رمپیج (خشم) ۴.۶ ۳۱۵۱ ۸۴.۷ ۱۲۰ ۴
۶ تالی ۳.۱۸ ۱۳۵۳ ۳.۱ ۱
۷ پلنگ سیاه ۳.۱۴ ۱۶۴۱ ۶۹۳.۱ ۱۲
۸ حقیقت یا جسارت ۱.۸ ۱۹۰۴ ۳۸.۲ ۳.۵ ۴
۹ ابر مامورها ۲ ۱.۸ ۲۱۱۸ ۲۵.۴ ۱۳.۵ ۳
۱۰ سامری بد ۱.۷ ۲۰۰۷ ۱.۷ ۱

 

رفتن به منبع
Author:

پورتال خبری تیر , اخبار را لحظه ای و به سبک توییتری ( کوتاه) منتشر میکند.
تیر بخش های دیگری هم دارد ؛
صفحه نخست روزنامه های ایران | اخبار داغ امروز | رصد شبکه اجتماعی
اخبار سیاسی | اخبار اقتصادی | اخبار ورزشی | اخبار فرهنگی | اخبار هنری | حوادث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *