۰

گفتگو‌های آستانه نمونه‌ای از همکاری‌ها برای حل بحران‌های منطقه است

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با «ویاچسلاو والودین» رئیس دومای روسیه که به منظور شرکت در دومین کنفرانس رؤسای مجالس ۶ کشور آسیایی پیرامون مبارزه با تروریسم در ایران حضور یافته است، دیدار و گفتگو کرد.

لاریجانی در این دیدار خطاب به رئیس دومای روسیه گفت: ملاقات‌های مکرر با شما نشان از عمق همکاری و دوستی دو کشور و اراده برای گسترش روابط دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مدل‌های همکاری به وجود آمده در منطقه قابل اقتباس برای سایر مسائل است، عنوان کرد: نشست آستانه یکی از نمونه‌های بارز همکاری میان کشور‌ها برای حل بحرانی در منطقه است که ابتکار خوبی جهت حل مسأله سوریه بود.

وی خاطرنشان کرد: ایران با استفاده از ظرفیت‌های داخل برای مقابله با تحریم‌ها آماده است.

والودین هم در این دیدار گفت: این چهارمین دیدار ما در سال جاری است که نشان از اراده دو کشور برای تقویت روابط دارد.

رئیس دومای روسیه در ادامه با بیان اینکه رؤسای جمهور روسیه و ایران دستورات مؤثری برای توسعه روابط دو کشور صادر کرده اند، اظهار داشت: دومای روسیه نیز در این خصوص اقدام به قانونگذاری‌های لازم خواهد کرد و در این راستا سازوکار‌هایی ایجاد کرده ایم تا گفتگو‌های بین پارلمانی نیز گسترش یابد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه صرفا برخی چالش‌های مشترک باعث قرابت روسیه و ایران نشده است، یادآور شد: معتقدیم شراکت راهبردی میان ایران و روسیه برای منافع مشترک دو طرف نیاز است.

رفتن به منبع
Author:

پورتال خبری تیر , اخبار را لحظه ای و به سبک توییتری ( کوتاه) منتشر میکند.
تیر بخش های دیگری هم دارد ؛
صفحه نخست روزنامه های ایران | اخبار داغ امروز | رصد شبکه اجتماعی
اخبار سیاسی | اخبار اقتصادی | اخبار ورزشی | اخبار فرهنگی | اخبار هنری | حوادث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *