۰

پسر ۱۲ ساله رشتی عاشق دختر ۳۴ ساله شد!

با ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم ۳۴ ساله گیلانی مبنی بر اینکه پروفایل شخصی وی در پیامرسان هک شده و فرد هکر تهدید کرده اگر درخواست دوستی او را نپذیرد، تصاویر خصوصی و خانوادگی وی را در تلگرام منتشر می‌کند، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش رکنا، با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عامل هک پروفایل شخصی شاکی در تلگرام شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، پسر ۱۲ ساله به نام پیام به بزه انتسابی خود و اینکه با سوء استفاده از غفلت شاکی، پروفایل شخصی او را در تلگرام هک کرده سپس وی را تهدید کرده، اگر درخواست دوستی‌اش را نپذیرد تصاویر خصوصی و خانوادگی او را منتشر خواهد کرد، اعتراف و انگیزه خود را از این کار اثبات توانائی‌های فنی و عدم آگاهی از قانون جرایم رایانه‌ای اعلام کرد.

کاربران باید مراقب باشند و نکات امنیتی را در مورد پیامرسان های داخلی یا خارجی رعایت کنند تا درگیر معضلات اجتماعی اینگونه افراد نشوند. برخی از هکرها حتی دانش هک ندارن و تنها با دسترسی به گوشی موبایل افراد در مدت کوتاهی به حسابتان دسترسی پیدا میکنند پس مراقب و گذاشتن قفل سخت روی گوشی اولین گام است .

در مرحله بعد بهتر است برای پیامرسان در صورتیکه امکان قراردادن نام کاربری و رمزعبور دارد حتما رمز عبور دومی ایجاد شود تا اگر سیستم های دیگری قصد نفوذ به موبایل تان را داشت مجبور به وارد کردن رمز عبورتان شود .

 

 

رفتن به منبع
Author:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *