۰

همکاریهای نظامی قطر و الجزایر گسترش می یابد

یک هیات عالی رتبه نظامی الجزایر به ریاست فرمانده نیروی دریایی این کشور برای گفت وگو پیرامون گسترش همکاریهای نظامی با قطر به دوحه سفر کرد.

حساب کاربری وزارت دفاع قطر در توئیتر اعلام کرد : سرلشگر ‘حولی محمد العربی’ فرمانده نیروی دریایی الجزایر که به این کشور سفر کرده است دیدارهای جداگانه ای با سرلشگر ستاد ‘عبدالله حسن السلیطی’ فرمانده نیروی دریایی و ‘خالد العطیه’ وزیر دفاع قطر انجام داده است .
این گزارش افزود : در دیدارهای انجام شده دو طرف در خصوص راههای توسعه همکاریهای نظامی به ویژه در زمینه همکاریهای نیروی دریایی دو کشور گفت و گو کردند.
بر اساس اعلام وزارت دفاع قطر ، فرمانده نیروی دریایی الجزایر پیش از انجام این ملاقات ها از امکانات نیروی دریایی این کشور در مناطق مختلف بازدید کرد.
پس از آغاز بحران در روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس، الجزایر در بیانیه ای اعلام کرد که با دقت و توجه تمام، وخامت روابط کشورهای منطقه رادنبال می کند و بر یکپارچگی و همبستگی جهان عرب تاکید دارد.
الجزایر در این بیانیه از همه کشورها خواست، گفت و گو را به عنوان تنها راه حل برای حل اختلافاتشان در پیش بگیرند.
عربستان ، امارات ، بحرین و مصر از ۵ ژوئن ۲۰۱۷ (۱۵ خرداد ۹۶) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند.
به گزارش ایرنا ،تحریم کنندگان ۱۳ شرط برای از سرگیری روابط تعیین کردند اما دوحه می گوید که این شروط ناقض اصل حق حاکمیت کشور است و تاکنون به آن عمل نکرده است .
قطر بعد از تحریم تلاش کرده است با توسعه همکاریهای خود با کشورهای عربی از جمله الجزایر ، از محدویت های اعمال شده از سوی ۴ کشور تحریم کننده عبور کند.

نوشته همکاریهای نظامی قطر و الجزایر گسترش می یابد اولین بار در بازتاب. پدیدار شد.

رفتن به منبع
Author: جعفری

پورتال خبری تیر , اخبار را لحظه ای و به سبک توییتری ( کوتاه) منتشر میکند.
تیر بخش های دیگری هم دارد ؛
صفحه نخست روزنامه های ایران | اخبار داغ امروز | رصد شبکه اجتماعی
اخبار سیاسی | اخبار اقتصادی | اخبار ورزشی | اخبار فرهنگی | اخبار هنری | حوادث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *