۰

روحانی : بگذارید مردم نفس بکشند

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: هرچند در فضای مجازی حرف هایی گفته می شود که خوشایند نیست اما اجازه دهید مردم نفس بکشند و این قدر آنان را اذیت نکنید.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دومین روز سفر به خراسان رضوی در نشست شورای اداری این استان در مشهد افزود: ما نمی توانیم چون برخی موارد از فضای مجازی شکل می گیرد آن را تعطیل کنیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ممکن است فردی از بنزین خریداری شده از پمپ بنزین ها برای سوزاندن خودش یا آسیب رساندن به جای دیگر استفاده کند. نمی توان همه پمپ بنزین های کشور را تعطیل کرد، چون پمپ بنزین که عامل جنایت نیست.

وی ادامه داد: می پذیرم که عده ای در فضای مجازی گاهی لحن های ناجوری داشته و حتی در انتقاد از دولت لحن تخریبی دارند، حتی فحش هم می دهند و مسلما خوشمان نمی آید اما نمی توان ارتباط مردم را با فضای مجازی قطع کرد.

رئیس جمهوری گفت: اینکه ما توصیه می کنیم اینترنت قوی و پرسرعت داشته باشیم برای موضوع اشتغال است؛ می دانیم که پیام رسان ها و اینترنت اشکالاتی دارند اما اشکال در همه جا هست و جای بی اشکال وجود ندارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی را همین مردم برپا کردند، ما نکردیم، جنگ را این مردم اداره کردند، ما نکردیم.

رئیس دولت دوازدهم اظهار داشت: کشور را این مردم در بخش های مختلف اداره می کنند، ما نمی کنیم، مردم آگاه هستند، باید مردم را یاری کنیم، آنان به اجبار نیازی ندارند.

روحانی ادامه داد: باید واقعیت ها را به مردم بگوییم، یادمان نرود که به مردم کمک کنیم، خداوند بزرگ ما را آفریده که هر کاری را با اختیار و انتخاب انجام دهیم لذا خودمان باید انتخاب کنیم و اختیار داشته باشیم.

نباید افرادی را که مشغول کار نیستند بیچاره بدانیم

وی در ادامه همچنین گفت: کارهای خوبی در خراسان رضوی از سوی آستان قدس رضوی، مدیران و مسئولان در بخش های مختلف انجام گرفته و طرح هایی که امروز در این استان افتتاح شد نمونه ای از تلاش گسترده ای است که انجام شد.

رئیس جمهوری افزود: ایجاد ۱۲۴ هزار شغل در خراسان رضوی پارسال خوب است اما این استان با ۳۰ میلیون زائر در سال نباید بیکار داشته باشد و همه مردم به ویژه مشهدی ها باید از این بخش متنعم شوند.

وی گفت: نباید افرادی را که مشغول کار نیستند بیچاره بدانیم، بخش بزرگی از آنان جوانان و تحصیل کردگان ما هستند که به کار معمولی نه راضی هستند و نه با دانش و تخصص آنها سازگار است.

با انحصار مخالفم

رئیس جمهوری همچنین گفت: باید راه های متنوع و مختلف را در اختیار مردم بگذاریم؛ خدا هم نخواسته به دین خود همه را مجبور کند خداوند پیامبر(ص) را برای هدایت فرستاد تا راه هدایت را ابلاغ کند نه اینکه ما را مجبور کند، با اجبار، ارزش از بین می رود.

وی افزود: باید از فضای مجازی درست استفاده کنیم البته باید واقعیت ها را گفت و در کنار آن سواد استفاده از فضای رسانه ای را به نوجوانان و جوانان بیاموزیم.

روحانی بیان کرد: با انحصار مخالفم، اقتصاد و فرهنگ هم با انحصار نمی شود، انحصار خوب نیست؛ باید پیام رسان های داخلی را تقویت کنیم در فضای مجازی دنبال اشتغال برای جوانان و بانوان هستیم، ظرف یک سال بیش از ۲۰۰ هزار اشتغال درست کردیم.

احیا بافت های فرسوده

وی همچنین گفت: مشهد فقط یک شهر نیست. مشهد به عنوان جایی که زائر داخلی و خارجی به آن می آید پایتخت معنوی فرهنگی و اخلاقی ما است باید تحول بزرگ در بافت فرسوده آن به وجود آوریم، یکی از کارهایی که مصمم به انجام آن هستیم مساله بافت فرسوده است.

رئیس جمهوری افزود: هر جا بافت فرسوده است در کنار آن اگر زمین وجود دارد، اگر مال شهرداری یا دولت است به صورت رایگان در اختیار اشخاص توسعه گر و سرمایه گذار قرار داده شود.

روحانی بیان کرد: اگر یک زمین متعلق به آستان قدس است آنها هم این کار را بکنند، امام رضا(ع) هم می خواهد و راضی است، زمین رایگان بدهیم خدمات شهری را هم دولت ملکف است ارائه دهد.

وی ادامه داد: با زمین و جواز مجانی واحدهای مسکونی ساخته شود و بعد از ساخت، واحدهای مسکونی در اختیار ساکنان بافت های فرسوده قرار داده شود و آنها هم بافت فرسوده خود را در قبال واحد جدید تحویل می دهند.

وی ادامه داد: با این کار واحد فرسوده آنها بدون اینکه پول بدهند با یک واحد نوساز تعویض و راه باز می شود، بهمن پارسال در ۴۰ نقطه کشور کلید زده ایم و در همه جا باید آغاز شود، برای فروش واحدهای ساخته شده و برگشت پول سرمایه گذار هم به هر خانه اولی وام را با شش درصد می دهیم.

روحانی گفت: این اشتغال می آفریند، مردم را از زلزله نجات داده ایم، باید ساختمان ها را حیا کنیم جان ها به خطر نیفتد به ویژه در مشهد مورد تاکید ما است.

برجام در امور مختلف تاثیر گذاشت

رئیس جمهوری همچنین به موضوع برجام اشاره و بیان کرد: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم که شروع کردیم یکی از هدف گذاری های ما این بود که تحریم ظالمانه را برداریم؛ تحریم به نظر ما بالاترین فشار بر مردم بود در دارو و وسایل پزشکی هم تحریم بودیم.

وی افزود: وزیر کشاورزی نیز به من گفت با برجام خدمت بزرگی به سلامت مردم شد، همه سموم ایراد داشت، بعد از برجام بهترین سموم وارد کشور می شود که خدمت بزرگی به سلامت مردم است.

روحانی ادامه داد: برجام باعث شد داروهای نایاب و وسایل پزشکی به دست مردم برسد، یک تحریم ظالمانه غلط بر ما تحمیل کرده بودند خواستیم برداریم، گفته بودیم در ۱۰۰ روز اول دولت یازدهم کارهایی می کنیم و در کمتر از ۱۰۰ روز نخست، اولین توافق برجام صورت گرفت.

 

رفتن به منبع
Author: asgari

پورتال خبری تیر , اخبار را لحظه ای و به سبک توییتری ( کوتاه) منتشر میکند.
تیر بخش های دیگری هم دارد ؛
صفحه نخست روزنامه های ایران | اخبار داغ امروز | رصد شبکه اجتماعی
اخبار سیاسی | اخبار اقتصادی | اخبار ورزشی | اخبار فرهنگی | اخبار هنری | حوادث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *