۰

برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های پخت و پز انواع غذای آبزیان

رئیس سازمان شیلات ایران روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی، از برنامه عرضه غذای آبزیان در مدارس خبرداد و اظهارداشت: اکنون برنامه ریزی برگزاری جشنواره های پخت و پز انواع غذای آبزیان را برای فرهنگسازی افزایش مصرف در سطح کشور در دستور کار داریم.

صالحی در این دیدار یادآورشد: در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات خوبی در زمینه حفظ ذخایر استراتژیک آبزیان، افزایش تولید انواع بچه ماهی، رشد تولید لارو میگو، بکارگیری از اراضی غیرقابل استفاده در سواحل دریای جنوب و شمال برای تولید محصولات آبزی، پرورش ماهی در قفس، حفظ ذخایر ماهیان خاویاری، تولید خوراک آبزیان، تولید و صادرات قزل آلا و ایجاد درآمدزایی برای صیادان و پرورش دهندگان محصولات شیلاتی صورت گرفته است.

وی یادآورشد: در سال گذشته حجم تولید محصولات شیلاتی ایران به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید که در این سال، صادراتی به ارزش ۵۰۷ میلیون دلار محصولات شیلاتی محقق شد.

به گفته رئیس سازمان شیلات ایران، میزان ارزش صادراتی انواع محصولات آبزی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۱۱ میلیون دلار و در سال ۱۳۹۱ نزدیک به ۶۴ میلیون دلار بود.

وی، خاویار ایرانی را از نظر کیفی در دنیا منحصر به فرد دانست و گفت: یکی از اقدامات مهم سازمان شیلات ایران در دولت دوازدهم ثبت نشان تجاری (برند) خاویار ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (دبلیو.آی.پی.او) است.

صالحی، سرانه مصرف آبزیان در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی را یک کیلوگرم بیان کرد و افزود: با افزایش تولید، سرانه مصرف آبزیان در ایران سال گذشته به ۱۱٫۲ کیلوگرم رسید؛ هرچند که با سرانه مصرف جهانی آبزیان فاصله زیادی داریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ساخت سایت های پرورش ماهی در سطح کشور و مناطق مرزی از جمله اقدامات حمایتی سازمان شیلات ایران است که علاوه بر افزایش بهره وری در آب و ارتقای تولید، به رشد اقتصادی و افزایش درآمد صیادان و پرورش دهندگان در شهرهای مرزی و سیستان بلوچستان منجر شده است.

رفتن به منبع
Author: asgari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پورتال خبری تیر , اخبار را لحظه ای و به سبک توییتری ( کوتاه) منتشر میکند.
تیر بخش های دیگری هم دارد ؛
صفحه نخست روزنامه های ایران | اخبار داغ امروز | رصد شبکه اجتماعی
اخبار سیاسی | اخبار اقتصادی | اخبار ورزشی | اخبار فرهنگی | اخبار هنری | حوادث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *